Nora Gjakova e pafat në çerekfinale, vazhdon garën për të bronztën

Nora mbet pa medalje në Botëror

27 August 2019 09:00
12:25

Nora Gjakova nuk ka arritur që të fitoj medalje në Botërorin ‘Tokio 2019’.

Gjakova është mposhtur nga francezja Sarah Leonie Cysique, transmeton koha.net.

Nora ishte në garë për të fituar të bronztën por nuk arriti që ta mposhtë francezen, e cila fitoj me Ippon.

Lexoni edhe: Distria Krasniqi fiton medaljen e bronztë në Botëror si dhe: Majlinda Kelmendi e Bronztë në “Tokio 2019”

09:00

Nora Gjakova e pafat në çerekfinale, vazhdon garën për të bronztën

Nora Gjakova ka shënuar dy fitore ndërsa pësoi humbje në çerekfinale të kampionatit botëror të xhudos, që po mbahet në Tokio të Japonisë.

Nora u mposht nga bullgarja Ivelina Ilieva me shënim të artë, kategoria -57 kg. Fitore shënoi ndaj Ling Chen Lien të Taipeit dhe Justine Bishop të Zelandës së Re.

Gjakova vazhdon garën në repesazh për medaljen e bronztë. Kundërshtarja e radhës është francezja, Sarah Cysique.

Vëllai i saj, Akil Gjakova, shënoi një fitore, por në luftën e dytë u mposhtë nga Behruzi Khojazoda i Tagjikistanit, kurse mposhti Igor Wandtken e Gjermanisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme