Sport

Bota e sportit goditet nga tri tragjedi

Bota e sportit goditet nga tri tragjedi

Bota e sportit është goditur nga tri raste me fatalitet këtë javë. Atletja ruse dhe modelistja Margarita Plavunova është gjetur e vdekur afër rrugës, ndërsa kishte dalë për të vrapuar.

Trupi i 25-vjeçares është gjetur në Morshansky në perëndim të Rusisë. Siç ka njoftuar Federata Ruse e Atletikës, ajo ka ndërruar jetë pas sulmit në zemër. Dëshmitarët kanë raportuar se Plavunova ka rënë në zonën me bar gjatë stërvitjes në një ditë pushimi në rajon, transmeton “Koha Ditore”. Ajo ishte zbuluar nga banorët lokalë që kishin thirrur ndihmën e parë, por nuk ka arritur të shpëtohet. Plavunova kishte punuar edhe si modele, ndërsa ishte kampione rajonale në vrapime me pengesa.