Sport

Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Kosovë – Çeki, gati dy milionë klikime u bënë për vetëm 15 minuta

Shiten të gjitha biletat për ndeshjen Kosovë – Çeki, gati dy milionë klikime u bënë për vetëm 15 minuta

Për pak minuta janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen mes Kosovës dhe Çekisë në kualifikueset për Euro 2020. Lajmin e ka konfirmuar edhe kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, që ka thënë se si rezultat i kërkesave të shumta ka pasur probleme me sistemin online të biletave.

Ai ka bërë të ditur se për vetëm 15 minuta pas daljes së biletave në shitje, në platformën “tiks.app” janë bërë gati dy milionë klikime.