RB Leipzig kërkon 40 milionë euro për Wernerin Foto: Reuters

RB Leipzig kërkon 40 milionë euro për Wernerin

16 August 2019 11:27

RB Leipzig ka treguar çmimin për yllin e skuadrës, Timo Werner.

Klubi gjerman kërkon 40 milionë euro për sulmuesin, të cilit i skadon kontrata në fund te sezonit, transmeton kp.

Gjermani është duke u kërkuar nga Napoli, Roma dhe Valencia, mirëpo në garë ka hyrë edhe Bayerni.

Bayerni është i gatshëm për të paguar 25 milionë euro, mirëpo Lipzig po kërkon me shumë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme