Konfirmohet se Nzonzi së shpejti do të kalojë te Galata

Konfirmohet se Nzonzi së shpejti do të kalojë te Galata

14 August 2019 20:10

Galatasaray ka konfirmuar se ka “hyrë në negociata për të transferuar në formë huazimi Steven Nzonzin nga Roma”.

Mesfushori kaloi në Itali vitin e shkuar nga Sevilla për 26.5 milionë euro, por me formën e tij nuk siguroi vend të sigurt në ekip.

Sipas “SkySport Italia”, Galatasaray do të paguajë plotësisht pagën e tij për periudhën e huazimit, rreth 3-4 milionë euro, dhe në fund turqit do të kenë opsionin për blerjen e lojtarit, për rreth 15 milionë euro.

30-vjeçari pritet të niset tani drejt Turqisë për të kryer testet mjekësore.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme