Sport

Arsenali vlerëson paraqitjen e Xhakës

Arsenali vlerëson paraqitjen e Xhakës

Me shiritin e kapitenit në krah, Granit Xhaka ka pasur një paraqitje shumë të suksesshme për Arsenalin të dielën. Në hapje të edicionit të ri në Premier League, Arsenali fitoi 1:0 në udhëtim ndaj Newcastlet.

Xhaka kompletoi ndeshjen në mesfushë, ndërsa mori një karton për ndërhyrje të ashpër në minutën e 81-të. Xhaka është në pritje që të konfirmohet si kapiten i Arsenalit dhe paraqitja e së dielës do t'i ndihmojë në këtë, transmeton Koha Ditore.