West Hami i ofron pagë 55 mijë euro në javë Ajetit

West Hami i ofron pagë 55 mijë euro në javë Ajetit

07 August 2019 17:43

West Hami raportohet se është afër transferimit të yllit shqiptar të Baselit, Albian Ajeti.

Sipas “Sky Sports” dhe “BBC”, anglezët kanë ofruar gati 9 milionë euro për shërbimet e sulmuesit. Raportohet se lojtarit i është ofruar pagë rreth 55 mijë euro në javë, për të kaluar në Angli.

22-vjeçari sezonin e kaluar ka realizuar 15 gola në 35 ndeshje për Baselin.

Për lojtarin ditë më parë u raportua se interesim kanë shprehur disa skuadra angleze.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme