Leipzig refuzon ofertën e Arsenalit për Upamecanon

Leipzig refuzon ofertën e Arsenalit për Upamecanon

06 August 2019 12:33

Skuadra gjermane RB Leipzig ka refuzuar ofertën e Arsenalit për qendërmbrojtësin Dayot Upamecano.

“Topçinjtë” kanë ofruar 50 milionë euro për francezin, por kjo është refuzuar nga klubi gjerman.

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, është duke kërkuar një mbrojtës për ekipin e tij dhe ka shprehur interesimin edhe për mbrojtësin e skuadrës skoceze Celtic, Kieran Tierney.

Për futbollistin francezin Liepzig kërkon 70 milionë euro./ksp

Komentet

Shto koment

Të ngjashme