Sport

Aston Villa shpreson të mos ketë fatin e Fulhamit

 

Në qershor të vitit 2018, Aston Villa kishte pësuar humbje në finale të plejofit për inkuadrim në Premier League dhe po ashtu po kërcënohej pas një detyrimi tatimor prej 4 milionë funte (4.4 milionë euro), që nuk kishte paguar.

Një vit më vonë, Aston Villa është një nga klubet që ka shpenzuar më së tepërmi në afatin kalimtar të verës, duke shpenzuar 130 milionë funte (142 milionë euro) në transferimin e 12 lojtarëve, transmeton Koha Ditore shkrimin e BBC.