Sport

Muriqi, përforcimi më i mirë i Fenerbahçes në vitet e fundit

Muriqi, përforcimi më i mirë i Fenerbahçes në vitet e fundit

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi, nuk e ka fituar vetëm simpatinë e tifozëve të Fenerbahçes, por edhe të ish-lojtarëve dhe legjendave të këtij klubi. Ridvan Dilmen, legjenda e Fenerbahçes që tash është analist sportiv, në një intervistë për mediumet turke të enjten, ka pasur vetëm fjalë të mira për shtatlartin.

Dilmen 56-vjeçar pret shumë nga Muriqi në edicionin e ri, që sipas tij do të jetë lojtari kryesor te Fenerbahçe, shkruan sot “Koha Ditore”. Ai ka insistuar se Muriqi është përforcimi më i mirë që Fenerbahçe e ka bërë viteve të fundit.