Sport

Ekipi i xhudos mëson shortin për garat në EYOF Baku 2019

Ekipi i xhudos mëson shortin për garat në EYOF Baku 2019
 

Medalistja e bronztë Olimpike, Erza Muminoviq, në rrethin e parë të kategorisë -48 kilogramë, do të përballet me Anna Kriza nga Hungaria.

Ndërsa Fationa Kasapi në kategorinë -57 kg, në rrethin e parë takohet me sllovenen, Tasa Rozman, transmeton koha.net.

Festim Beqiri, kategoria -66 kg, ndeshet me Raandel Pastel nga Estonia.

Erza garon nesër (e mërkurë), ndërsa Fationa dhe Festimi të enjten.