Sport

Vritet ish-futbollisti i Afrikës së Jugut, Batchelor

Vritet ish-futbollisti i Afrikës së Jugut, Batchelor

Ish-futbollisti jug-afrikan, Marc Batchelor, është qëlluar për vdekje në Johannesburg të hënën, kanë raportuar mediumet lokale të martën.

Batchelor 40-vjeçar, që ka luajtur për skuadrat elitare të Afrikës së Jugut, si Kaizer Chiefs, Orlando Pirates dhe Mamelodi Sundowns, ishte ne veturë kur u qëllua për vdekje nga dy persona të armatosur.