Arsenali i gatshëm për të shitur kapitenin

Arsenali i gatshëm për të shitur kapitenin

16 July 2019 15:43

Arsenali është gati për ta shitur kapitenin e skuadrës së tyre, Laurant Koscienly.

Koscienly i cili është në vitin e fundit të kontratës nuk ka pranuar që të vazhdojë kontratën me Arsenalin dhe ka refuzuar të udhëtojë në Amerikë me ekipin e tij për përgatitjet parasezonale, transmeton ksp.

Klubi ka hapur proces disiplinor për lojtarin për ketë gjest të ulët që ka bërë, mirëpo raportimi i fundit thotë se ekipi i Unai Emerys do ta shesë lojtarin.

Për lojtarin janë të interesuar shumë ekipe franceze ndër më kryesoret janë Marsielle dhe Bordeaux.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme