Pastore refuzon Milanin

Pastore refuzon Milanin

15 July 2019 20:08

Javier Pastore ka refuzuar mundësinë që t'i bashkohet Milanit nga Roma, raporton “Calciomercato” të hënën.

Në mediumet italiane është raportuar për një shkëmbim që do të dërgonte Pastoren te Milani e Suson nga Milani te Roma, transmeton “Koha Ditore”. Mirëpo, Pastore ka refuzuar këtë ofertë. Pastore 30-vjeçar ka kontratë me Romën deri në verën e vitit 2023.

Te Roma u transferua verën e kaluar nga Paris Saint-Germaini për 24.7 milionë euro.

Pastore stinorin e kaluar luajti 17 ndeshje në të gjitha garat ndërsa shënoi katër gola dhe asistoi një.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme