Newcastle arrin marrëveshje për Joelintonin

Newcastle arrin marrëveshje për Joelintonin

15 July 2019 19:42

Newcastle ka arritur marrëveshje për transferimin e sulmuesit brazilian të Hoffenheimit, Joelinton, raporton “Telegraph” të hënën.

Joelinton 22-vjeçar stinorin e kaluar në 35 ndeshje me Hoffenheimin në të gjitha garat shënoi 11 gola dhe asistoi nëntë tjerë, transmeton “Koha Ditore”.

Raportohet se transferimi do t'i kushtojë Newcastlet 40 milionë euro, që është rekord për klubin anglez.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme