Bayerni rivalizon gjigantët italianë për Trippierin Foto: Reuters

Bayerni rivalizon gjigantët italianë për Trippierin

14 July 2019 15:00

Kieran Trippier është futbollisti i cili mund të largohet nga skuadra e Tottenhamit gjatë afatit kalimtar veror.

Futbollisti i mbrojtjes dhe përfaqësues i Anglisë ka marrë interesim nga shumë skuadra të njohura në Evropë, në veçanti nga Juventusi dhe Napoli që kërkojnë t’i përforcojnë krahët me të, transmeton KTV.

Megjithatë, “Sky Sports” në Angli bën të ditur se edhe Bayern Munichu i është bashkuar garës për mbrojtësin e djathtë dhe është i gatshëm t’u bëjë konkurrencë dy ekipeve italiane që janë vënë në ndjekje të tij.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme