Sport

Bottas e mposht Hamiltonin për “pole-position” në Britani

Bottas e mposht Hamiltonin për “pole-position” në Britani
 

Valtteri Bottas e mposhti favoritin dhe liderin e Formula 1, Lewis Hamilton, dhe i mohoi vozitësit të ekipit të tij suksesin e pestë rresht, duke ia rrëmbyer nisjen nga vendi i parë në Grand-Prixin e Britanisë.

Finlandezi ishte për 6 të mijtat e sekondës më i shpejtë se pesë herë Kampioni i Botës, me dy “Shigjetat e Argjendta”, që shkëlqyen në pistën Silverstone.