Sport

Messi e quan Copa American të kurdisur

 

Krerët e futbollit të Amerikës së Jugut kanë thënë se akuzat që vënë në pyetje integritetin e Copa Americas janë të pabaza dhe shfaqin mungesë respekti.

Kapiteni i Argjentinës, Lionel Messi, tha se gara është e korruptuar, pasi u përjashtua me karton të kuq në fitoren 2:1 që Argjentina e shënoi të shtunën mbrëma ndaj Kilit në ndeshjen për vend të tretë.