Barcelona e Atletico pas Dani Alvesit

Barcelona e Atletico pas Dani Alvesit

07 July 2019 23:23

Braziliani Dani Alves po i shqyrton ofertat që i kanë ardhur së fundmi nga ish-skuadra e tij Barcelona dhe nga Atletico Madridi.

“UOL Esporte” e Brazilit shkruan se Alves ka një numër të madh të ofertave në tavolinë për sezonin e ri, pasi është futbollist i lirë pas përfundimit të kontratës me gjigantin francez, Paris Saint-Germain, transmeton KTV.

Alves ka nënvizuar se nuk do të marrë vendim për të ardhmen e tij deri në përfundim të Kupës së Amerikës.

Alves i fitoi gjashtë kampionate me Barcelonën si dhe katër Liga të Kampionëve, dhe në moshën 36-vjeçare, ende kërkohet nga trajneri Ernesto Valverde.

Atletico, nga ana tjetër, është pa mbrojtës të djathtë pas largimit të Lucas Hernandezit dhe Juanfranit.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme