Andy Murray e Serena Williams, tandem në “Wimbledon”

Andy Murray e Serena Williams, tandem në “Wimbledon”

04 July 2019 11:31

Andy Murray thotë se mundësia që të luajë me Serena Williamsin në çifte të përziera në Grand Slamin "Wimbledon" është një që të vjen një herë në jetë dhe nuk mundi ta lëshonte.

Britaniku 32-vjeçar do të luajë me tenisten e madhe amerikane si çift, ndërsa është ende duke u rikuperuar nga operimi i madh në legen, që i ishte nënshtruar në fillim të vitit, shkruan sot Koha Ditore.

"Mundësia që të luajë me të është e madhe dhe një gjë që nuk prisja të ndodhte", ka deklaruar Murray.

Murray e Serena do të luajnë në rrethin e parë kundër gjermanit Andreas Mies dhe kilianes Alexa Guarachi.

Trajneri i Serenas, Patrick Mouratoglou kishte kontaktuar trajnerin e Murrayt, Jamie Delgado, për të parë nëse skocezi ishte në dispozicion për të formuar tandemin e yjeve. Të dy së bashku kanë fituar 26 turne Grand Slam.

(Artikullin e plotë mund ta lexoni sot në “Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme