Unitedi ofron deri 80 milionë euro për Eriksenin Foto: Reuters

Unitedi ofron deri 80 milionë euro për Eriksenin

01 July 2019 18:01

Manchester United beson se mund ta transferojnë në ekip mesfushorin e Tottenhamit, Christian Eriksen.

Unitedi po mundohet që ta transferojë danezin për vlerën 70 deri 80 milionë euro.

Erikseni po shihet si zëvendësim i Paul Pogbas, por United nuk ka dëshirë që ta humbas francezin.

Nëse Pogba transferohet në Juventus ose Real Madrid atëherë Erikseni pritet që të transferohet në “Old Trafford”.

Tottenhami ka edhe 12 muaj në kontratë me Eriksenin dhe danezi po pritet që të largohet këtë verë./ksp

Komentet

Shto koment

Të ngjashme