Pochettino thotë se nuk e ka lirinë e Kloppit dhe Guardiolës, të ardhmen e yjeve e vendos presidenti

Pochettino thotë se nuk e ka lirinë e Kloppit dhe Guardiolës, të ardhmen e yjeve e vendos presidenti

29 June 2019 22:38

Trajneri i Tottenhamit, Mauricio Pochettino ka thënë se nuk është vendimi i tij nëse duhet të vendos se lojtarët më të mirë duhet të qëndrojnë apo të largohen.

Harry Kane dhe Christian Eriksen janë të lidhur me ekipin spanjoll, Real Madrid, transmeton KP.

“Në Tottenham, Chelsea, Arsenal nuk e kemi të drejtën ashtu si e kanë Pep Guardiola e Jurgen Kloop. Guardiola e ka krejt kontrollin në City, mirëpo në Tottenham e klube tjera është ndryshe”, tha ai.

Ai tha se për të shitur lojtar ose për të blerë varet nga menaxheri.

“Presidenti jonë, Daniel Levy i ka nën kontroll, nuk është fuqia ime, e dua Harry Kane dhe Christian Eriksen, por nuk është vendimi im nëse ata do të qëndrojnë apo të largohen”, përfundoi ai.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme