5 perditesime
22:38

Prishtina vetëm barazim në ndeshjen e parë ndaj St Josephs

Prishtina nuk e ka shfrytëzuar terrenin vendas për ta mposhtur klubin nga Gjibraltari, St Josephs në ndeshjen parakualifikuese në Ligën e Evropës.

Rezultati final i takimit të sotëm në “Fadil Vokrri” ishte 1 me 1, transmeton Koha.net.

Prishtina e nisi më mirë takimin duke kaluar në epërsi në minutën e 28 të ndeshjes përmes Armend Dallkut, i cili shënoi nga penaltia.

Por, pas vetëm katër minutave mysafirët arritën të barazojnë shifrat në 1 me 1, që doli të ishte edhe rezultati final i këtij takimi.

Ishte Juan Pena ai që barazoi shifrat pas asistimit nga Boro.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet në Javën e ardhshme në Gjibraltar.

21:32

Mbyllet me barazim pjesa e parë në “Fadil Vokrri”

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Prishtinës dhe St Jospehs që po zhvillohet në kryeqytetin e Kosovës.

Në pjesën e parë u shënuan dy gola, me rezultatin që është 1 me 1.

Dallku shënoi për Prishtinën nga penaltia në minutën e 27, derisa mysafirët barazuan shifrat pas katër minutave përmes Juan Penas.

21:18

Dy gola të shpejtë në sfidën Prishtina – St Josephs

Dy gola të shpejtë janë shënuar në sfidën ndërmjet Prishtinës dhe St Josephs, 1-1.

Prishtina kaloi në epërsi në minutën e 27 përmes Armend Dallkut që shënoi nga penaltia.

Kurse mysafirët barazuan në minutën e 31-të. Juan Pena e ka barazuar rezultatin në 1:1.

20:53

Nis ndeshja Prishtina – St Josephs, “Plisat” të zhgënjyer

Ka nisur ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe St Jospephs në “Fadil Vokrri”.

E “Plisat” kanë shpalosur një slogan përmes së cilit shprehin zhgënjimin e tyre.

“6 vjet premtime, 6 vjet zhgënjime, nëse nuk ke zemër ik prej Prishtine”, thuhet në sloganin e tifozëve të Prishtinës, raporton KTV.

20:28

Interesim jo i madh për sfidën Prishtina – St Josephs

Futbollistët e Prishtinës dhe të St Josephs janë dalë në nxemje para sfidës në Fadil Vokrri nga ora 20:45.

KTV-ja raporton se nuk ka interesim të madh të tifozëve për këtë ndeshje.

Kjo është ndeshja e parë e Prishtinës në parakualifikime në Ligën e Evropës.

 

19:51

Prishtina - St Josephs, formacionet zyrtare

Prishtina do të luajë sonte ndeshjen e parë parakualifikuese në Ligën e Evropës.

Në “Fadil Vokrri” Prishtina do të luajë ndaj klubit nga Gjibraltari, St Josephs, transmeton Koha.net.

Formacionet zyrtare janë këto:

Image