Alves mund të kthehet te Barcelona

Alves mund të kthehet te Barcelona

24 June 2019 12:32

Mbrojtësi i krahut të djathtë, Dani Alves ka gjasa të mëdha të kthehet te Barcelona gjatë kësaj vere.

Mediumet spanjolle kanë njoftuar të hënën se drejtuesit e Barcelonës tashmë kanë kontaktuar Alvesin, i cili ka paralajmëruar largimin nga PSG-ja në fund të këtij muaji kur edhe i skadon kontrata me ekipin francez, transmeton Koha Ditore.

Braziliani 36-vjeçar, ka qenë pjesë e Barcelonës për tetë vjet (2008-2016) dhe ka fituar me këtë ekip gjithçka që mund të fitohet në nivel klubesh. Në 247 ndeshje ka shënuar 14 gola.

Pas largimit nga Barcelona, Alves vazhdoi karrierën te Juventusi përpara se t'i bashkohet PSG-s në vitin 2017. Në Evropë, Alves ka luajtur edhe te Sevilla.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme