Sport

Boks, Donjeta Sadiku e Shpëtim Bajoku pësojnë humbje në Minsk

 

Donjeta Sadiku dhe Shpëtim Bojaku kanë pësuar humbje sot në Lojërat Evropiane në Minsk.

Boksierja e mirënjohur kosovare Sadiku, që garon në kategorinë 60 kilogram, pësoi ndaj danezes Ditte Frostholm me rezultat prej 5-0 me vendim të gjyqtarëve në rrethin e parë të garave të boksit në Minsk, transmeton Koha.net.