Sport

Edhe një klub turk pas Muriqit

Edhe një klub turk pas Muriqit

Futbollisti nga Prizreni që vesh fanellën e Rizesporit dhe Kosovës, Vedat Muriqi, vazhdon të mbetet ndër sulmuesit më të kërkuar në Evropë.

Listës së klubeve të interesuara për 26 vjeçarin, i është shtuar edhe klubi tjetër turk, Istambul Basaksehir, transmeton KTV.