Sport

Klubet shqiptare mësojnë rivalët për raundin e parë në Ligën e Kampionëve dhe të Evropës

Klubet shqiptare mësojnë rivalët për raundin e parë në Ligën e Kampionëve dhe të Evropës
 

Në garat evropiane do të luajnë sivjet tetë klube shqiptare, të cilat nisin garën mjaft herët në këto kompeticione.

Feronikeli, Partizani, e Shkëndija do të garojnë në Ligën e Kampionëve, derisa në Ligën e Evropës luajnë pesë skuadra shqiptare: Prishtina, Teuta, Shkupi, Laçi e Kukësi.