Sport

EJU: Nora Gjakova, favoritja e Lojërave Evropiane

EJU: Nora Gjakova, favoritja e Lojërave Evropiane

Nora Gjakova është në seri shumë pozitive në kampionatet evropiane në xhudo. Xhudistja pejane ka fituar medalje në katër kampionatet e fundit evropiane dhe llogaritet favoritja kryesore për Lojërat Evropiane "Minsk 2019", që nisin këtë të premte në kryeqendrën e Bjellorusisë.

Gara e xhudos në "Minsk 2019" vlen edhe si kampionat evropian i xhudos për vitin 2019. Kështu që Nora synon të vazhdojë me medalje në kampionate evropiane, shkruan Koha Ditore.