Sport

Brazili e nis me fitore Kupën e Amerikës, mposht Bolivinë me rezultat 3:0

Brazili e nis me fitore Kupën e Amerikës, mposht Bolivinë me rezultat 3:0
 

Brazili e ka mposhtur Bolivinë me rezultat 3:0, në ndeshjen hapëse të Kupës së Amerikës, e cila u zhvillua në “Morumbi” të Sao Paulos, në prani të 46 mijë e 342 shikuesve.

Nikoqiri i turneut, Brazili, vend në të cilin po mbahet Kupa e Amerikës për herë të parë pas vitit 1989, u paraqit me fanella të bardha dhe kjo ndodhi pas më shumë se 60 vjetëve, transmeton KTV.