Bale kërkon qëndrimin te Reali

Bale kërkon qëndrimin te Reali

09 June 2019 13:24

Uellsiani Gareth Bale nuk dëshiron të largohet nga Real Madridi gjatë kësaj vere. "Diario AS" ka shkruar të dielën, se Bale ka njoftuar bordin e klubin spanjoll për vendimin e tij.

Ai është i bindur se mund të siguroj një vend titullari për edicionin e ri në ekipin e trajnerit Zinedine Zidane. Arsyeja kryesore është se Bale shkaku i familjes së tij që është adaptuar në Madrid, nuk po dëshiron të largohet nga klubi, shkruan sot Koha Ditore.

Ai ka kontratë deri në vitin 2022 dhe është ndër lojtarët më të paguar në ekip. Edicionin e fundit, Bale pati lëndime dhe humbi vendin e titullarit. Ai regjistroi 42 ndeshje në të gjitha garat, duke shënuar 14 gola dhe asistuar gjashtë herë. 29-vjeçari, ka kontratë me Realin deri në vitin 2022.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme