Sport

Thaçi inkurajon femrat të merren me sport, thotë se suksesin po e sjellin ato

Thaçi inkurajon femrat të merren me sport, thotë se suksesin po e sjellin ato
 

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në manifestimin e Komitetit Olimpik të Kosovës për Ditën Botërore për Ambient dhe Sport.

Siç bëhet e ditur në komunikatën për media, në këtë ditë, presidenti Thaçi inkurajoi të gjitha femrat në Kosovë, që të ndjekin shembullin e Majlinda Kelmendit, Nora Gjakovës, Distria Krasniqit dhe shumë sportisteve tjera që e kanë lartësuar flamurin e Kosovës gjithkund në botë.