Sport

Sessegnon më pranë Tottenhamit

 

Mbrojtësi i krahut të majtë, Ryan Sessegnon pritet që në fillim të muajit të ardhshëm të zyrtarizohet te skuadra e Tottenhamit.

"The Times" ka njoftuar të enjten se Tottenhami tashmë ka arritur marrëveshje me Sessegnonin dhe po negocionin me Fulhamin për lirimin e tij. Sessegnon 19-vjeçar, me Tottenhamin do të firmos kontratë pesëvjeçare kurse Fulhami për lirimin e tij po kërkon të paktën 50 milionë euro dëmshpërblim, transmeton Koha Ditore.