Sport

Bayerni ofron 80 milionë euro për Dybalan

Bayerni ofron 80 milionë euro për Dybalan

Skuadra e Bayern Muenchenit i ka bërë ofertë zyrtare Juventusit për shërbimet e sulmuesit Paulo Dybala. "Corriere dello Sport" të mërkurën ka njoftuar se Bayerni ka ofruar 80 milionë euro dëmshpërblim për transferimin e Dybalas gjatë kësaj vere.

Dybala, te Bayerni shihet si përforcim i duhur për repartin e sulmit në edicionin e ardhshëm. 25-vjeçari, në edicionin e fundit ka shënuar dhjetë gola për Juventusin në të gjitha garat dhe nuk ka treguar formë të mirë, transmeton Koha Ditore.