22:31

Atalanta e Interi në “Champions”, Milani në Ligën e Evropës

Ka përfunduar sezoni në Serie A dhe janë mësuar emrat e dy skuadrave të fundit që kanë siguruar pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve.

Pos Juventusit e Napolit, Atalanta dhe Interi janë dy skuadrat tjera që do të luajnë në Ligën e Kampionëve në sezonin e ardhshëm. Në anën tjetër, Milani mbetet jashtë top-katërshes dhe do të luajë sezonin e ardhshëm në Ligën e Evropës.

Në xhiron e fundit dhe përcaktuese për top-katërshe, të tri ekipet fituan ndaj kundërshtarëve.

Atalanta fitoi 3 me 1 ndaj Sassuolos, Interi ndaj Empolit 2 me 1, ndërsa Milani mundi Spalin 2 me 3.

Në tabelë, Atalanta mbetet e treta me 69 pikë, aq sa ka edhe Interi si i katërti. Milani mbetet jashtë “Championsit” me 68 pikë.

Nga Serie A në Serie B ka rënë Empoli.

 

Image

22:18

Interi kthen epërsinë

Vetëm gjashtë minuta pasi Empoli ka shënuar gol ndaj Interit, Radja Nainggolan ka kthyer epërsinë te milanistët për të shtuar gjasat për “Champions”.

Interi tani po udhëheq 2 me 1 me 83 minuta lojë deri tash.

Rezultatet aktuale e lënë Milanin jashtë garës prestigjioze evropiane.

22:13

Interi pëson gol nga Empoli, ngjall shpresat e Milanit

Me 15 minuta para fundit të sezonit, Interi ka pësuar gol nga Empoli që ka barazuar rezultatin në 1 me 1 përmes Traores.

Me rezultatin aktual 1 me 1, dhe me rezultatet tjera Atalanta 3 – 1 Sassuolo, Spal 2 – 3 Milan, Interi do të mbesë jashtë Ligës së Kampionëve.

Kjo është tabela aktuale pas minutës së 78-të:

Image
22:09

Milani kthen epërsinë

Milani ka kthyer epërsinë në ndeshjen me Spalin.

Kessie shënoi për 2 me 3.

Në anën tjetër, Atalanta ka shënuar edhe golin e tretë ndaj Sassuolos për të marshuar sigurt drejt Championsit.

21:52

Ndryshojnë rezultatet në Serie A, Milani jashtë Ligës së Kampionëve

Interi e Atalanta kanë kaluar në epërsi në xhiron e fundit të Serisë A, teksa Milani ka pësuar edhe golin e dytë në përballjen me Spalin.

Atalanta po fiton 2 me 1 ndaj Sassuolos me golat e Zapatas e Gomezit, teksa Interi ka shënuar për 1 me 0 ndaj Empolit, përmes Keitas.

Milani po barazon 2 me 2 me Spalin.

Teksa kanë kaluar 55 minuta lojë në xhiron e fundit, Milani mbetet jashtë top-katërshes dhe Ligës së Kampionëve.

Image
20:56

Milani në epërsi, pret gabimet e rivalëve

Image

Milani ka shënuar dy gola të shpejtë në në përballjen me Spalin në xhiron e fundit të sezonit në Serie A, vendimtare në luftën për kualifikim në Ligën e Kampionëve.

Fillimisht Hakan Çalhanoglu shënoi në minutën e 18-të për 0 me 1, ndërsa pesë minuta pas tij shënoi Franck Kessie. Francesco Vicari ngushtoi rezultatin në 1 me 2, pesë minuta pas golit të Kessiet.

Për të hyrë në top-katërshe, Milani duhet të fitojë e të presë gabimin e ndonjë nga rivalëve, Atalanta e Inter.  Atalanta është duke barazuar me Sassuolon 1 me 1, e Interi me Empolin 0 me 0 duke shtuar shpresat e Milanit.