Sport

Kyrgios vazhdon me skandale, dorëzon meçin në Itali

 

Tenisti australian Nick Kyrgios ka dorëzuar meçin e tij të raundit të dytë në Italian Open kundër norvegjezit Casper Ruud.

Australiani 24-vjeçar ishte në setin e tretë dhe vendimtar kur u dënua me një gem, për shkak të sharjes, ndërsa ishte 2:1 në disavantazh, transmeton Koha Ditore shkrimin e BBC.