Sport

Feronikeli synon të bëhet forcë edhe në basketboll

Feronikeli synon të bëhet forcë edhe në basketboll

Alban Veseli do të jetë përforcimi i parë i Feronikelit, ekip që edicionin e ardhshëm do të garojë në Superligën e Kosovës në basketboll. Bëhet e ditur se marrëveshja është arritur në parim mes palëve dhe gjithçka pritet të bëhet zyrtare ditëve në vijim.

Veseli do të jetë përforcimi i parë i Feronikelit për edicionin e ri, si dhe lojtari përreth të cilit do të ndërtohet ekipi për të garuar në elitën e basketbollit kosovar, shkruan sot Koha Ditore.