Sport

Tre lojtarë ndajnë Këpucën e Artë në Premier Ligë

 

Tre futbollistë kanë ndarë Këpucën e Artë në sezonin 2018/19 në Premier Ligë.

Dy yjet e Liverpoolit, Mohamed Salah dhe Sadio Mane, dhe sulmuesi i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang fituan çmimin për më së shumti gola këtë sezon.