Tre lojtarë ndajnë Këpucën e Artë në Premier Ligë

Tre lojtarë ndajnë Këpucën e Artë në Premier Ligë

12 May 2019 18:20

Tre futbollistë kanë ndarë Këpucën e Artë në sezonin 2018/19 në Premier Ligë.

Dy yjet e Liverpoolit, Mohamed Salah dhe Sadio Mane, dhe sulmuesi i Arsenalit, Pierre-Emerick Aubameyang fituan çmimin për më së shumti gola këtë sezon.

Ata realizuan nga 22 gola në sezonin ku Manchester City u shpall kampion.

Image

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme