Sport

Xhaka, krenar që po bëhet pjesë e historisë së Arsenalit

Xhaka, krenar që po bëhet pjesë e historisë së Arsenalit
 

Granit Xhaka është i vendosur që ta mbyllë këtë kapitull dhe ta shkruajë emrin e tij në historinë e pasur të klubit londinez më vonë gjatë këtij muaji.

Arsenali është kualifikuar në finale të Europa Legaue dhe do të përballet me Chelsean në Baku më 29 maj.