4 perditesime
18:03

Prishtina fiton derbin ndaj Llapit, ndez edhe më tepër garën për titull

Prishtina ka fituar derbin ndaj Llapit, në një ndeshje jashtëzakonisht dramatike në “Fadil Vokrri.

Vendasit arkëtuan pikët e plota falë një goli të shënuar nga Mërgim Pefçeli në minutën e 88-të të takimit, transmeton Koha.net.

Ky derbi pati edhe shikueshmëri të lartë. Mbi 10 mijë e 500 tifozë ishin sot prezent në “Fadil Vokrri”.

Prishtina tani mban vendin e dytë me 72 pikë, dy më pak se lideri Feronikeli. Derisa Llapi mbetet prapa tyre me 69 pikë.

Në dy xhirot e fundit edhe Llapi edhe Prishtina do të luajnë kundër Feronikelit.

Image
17:16

Mjeku konfirmon se futbollisti i Llapit është jashtë rrezikut për jetë

Doktori i Kombëtares së Kosovës, Murat Berisha e konfirmon për KTV-në se Valmir Veliu është mirë dhe jashtë rrezikut për jetë.

KTV-ja konfirmon se ishte pikërisht Berisha ai që hyri nga tribunat dhe e shpëtoi e Veliun.

17:00

Mbyllet baras pjesa e parë ndërmjet Prishtinës e Llapit

Ka përfunduar pjesa e parë ndërmjet Prishtinës dhe Llapit.

Asnjëra prej skuadrave nuk arriti të gjejë rrugën e golit në 45 minutat e parë.

16:43

Lëndohet rëndë një futbollist i Llapit

Një lëndim të rëndë duket se ka pësuar futbollisti i Llapit, Valmir Veliu.

KTV raporton se ai u lëndua pas një dueli me Diar Miftarajn e Prishtinës.

Ekipi mjekësor që gjendet në “Fadil Vokrri” ka intervenuar menjëherë me këtë rast.

Ndihma e shpejtë e ka nxjerrë jashtë fushës Veliun.

Ndeshja u ndërpre për disa minuta, për të rifilluar më pas.

15:59

Challandes përcjell Prishtinën e Llapin

Derbi i javës së 31-të në Superligën e Kosovës në futboll zhvillohet ndërmjet Prishtinës dhe Llapit nga ora 16:00.

E në “Fadil Vokrri” për ta përcjellë këtë sfidë është trajneri i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, raporton KTV.

Image

Formacionet zyrtare janë këto:

Image