Hendboll, sot e nesër luhen ndeshjet e xhiros së fundit

Hendboll, sot e nesër luhen ndeshjet e xhiros së fundit

08 May 2019 12:43

Të mërkurën (sot) dhe të enjten do të luhen ndeshjet e xhiros së fundit (28) të stinorit të rregullt në Superligën A të Kosovës në hendboll (meshkujt), ka njoftuar Federata e Hendbollit e Kosovës (FHK) të martën. 

Të mërkurën (sot) janë në program dy ndeshje: Besa Famgas - Drita (18:00) dhe Kastrioti - Vëllaznimi. Ndërkohë, dueli ndërmjet Vushtrrisë dhe Prishtinës, që e mbyll këtë xhiro, do të luhet të enjten prej orës 20:30. 

Besa Famgas është lidere në tabelë me 50 pikë, e përcjellë nga Kastrioti (47) që vikendin e shkuar fitoi Kupën e Kosovës. Pas kësaj xhiroje do të luhen ndeshjet e plejofit

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme