Sport

Belotti rinovon kontratën me Torinon

 

Sulmuesi Andrea Belotti ka rinovuar kontratën me Torinon dhe do të jetë pjesë e ekipit nga Serie A deri në verën e vitit 2022, njoftuan të martën mediumet italiane, përcjell sot Koha Ditore.

25-vjeçari këtë edicion ka shënuar 15 gola në 34 ndeshje dhe është kapiten i Torinos. Edhe pse ka rinovuar kontratën, Belottit i mbetet në fuqi klauzola e lirimit në vlerë prej 100 milionë eurosh.