Sport

Brandt mbetet te Leverkuseni

Brandt mbetet te Leverkuseni
 

Pavarësisht ofertës nga Liverpooli, mesfushori Julian Brandt do të mbetet pjesë e Bayer Leverkusenit edhe për edicionin e ardhshëm, njoftojnë mediumet gjermane të hënën.

Brandt 23-vjeçar, ka kontratë me Leverkusenin deri në vitin 2021 dhe një klauzolë lirimi në vlerë prej 25 milionë eurosh.