Sport

Fundi i stinorit rrit presionin te trajnerët në Spanjë

Fundi i stinorit rrit presionin te trajnerët në Spanjë

Kanë mbetur vetëm edhe katër xhiro deri në fund të stinorit në La Liga, por disa trajnerë mund të mos mbijetojnë deri atëherë.

Trajneri i Real Betisit, Quique Setien dhe ai i Gironas, Eusebio Sacristan janë në presion të madh pas serisë së humbjeve, ndërsa trajneri i Deportivo Alavesit, Abelardo Fernandez ka acaruar marrëdhënien me pronarin e klubit lidhur me të ardhmen e tij, shkruan AP, transmeton “Koha Ditore”.