Conte afër marrëveshjes me Romën

Conte afër marrëveshjes me Romën

25 April 2019 14:18

Antonio Conte është gati të rikthehet në stol. Trajneri italian qëndron në pushim prej një viti pas largimit nga Chelsea.

Ai preferohet nga shumë skuadra të mëdha dhe e fundit që e do në skuadër është Roma.

Mediat italiane raportojnë se takimet mes drejtuesve të Romës dhe Contes kanë qenë intensive, madje ka pasur një takim edhe me Francesco Tottin. Ish-kapiteni legjendar i Romës është një nga personat që insistojnë për afrimin e 49-vjeçarit, transmeton kp.

Roma është gati t’i ofrojë një kontratë tre-vjeçare me një rrogë prej 9.5 milionë eurosh në sezon. Synimi dhe ëndrra e madhe është fitimi i titullit të Serie A.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme