1 perditesime
22:45

Werderit s’i mjafton Rashica për ta ndalur Bayernin

Bayern Munich është kualifikuar në finale të DFB Pokal duke e mposhtur në udhëtim Werder Bremenin me rezultat prej 2 me 3.

Rashica shkëlqeu për vendasit duke shënuar një gol e duke bërë një asistim, transmeton Koha.net.

Golat për Bayernin i shënuan Lewandowski, dy herë. E një tjetër e shënoi Muller.

22:20

Rashica asist e gol për dy minuta ndaj Bayernit

Ylli i Kosovës, Milot Rashica, ka vazhduar me formën e lartë te Werder Bremeni.

Ai për dy minuta ka asistuar dhe ka realizuar gol në gjysmëfinalen e Kupës së Gjermanisë ndaj Bayernit.

Golat për Werderin erdhën në minutat 74 dhe 75. Pesë minuta më pas Bayerni ktheu epërsinë në 2 me 3 përmes Robert Lewandowskit.

Asisti: 

 

 

Goli: