Sport

Juventusi kërkon Sessegnonin

 

Skuadra e Juventusit është futur në garë për shërbimet e mbrojtësit të krahut të majtë, anglezit Ryan Sessegnon përcjell të martën "Football-Italia".

Sessegnon 18-vjeçar, është pjesë e Fulhamit dhe ekipi anglez për lirimin e tij kërkon të paktën 46 milionë euro dëmshpërblim.