Sport

Emery i del në mbrojtje Mustafit

 

Trajneri i Arsenalit, Unai Emery, i ka dalë në mbrojtje yllit shqiptar Shkodran Mustafi që ishte fajtor për golin e dytë të Crystal Palacet në humbjen e “Topçinjve” 2 me 3 të dielën në shtëpi.

Mustafi u kritikua ashpër nga tifozët, ndërsa menjëherë pas ndeshjes, Emery u pyet për reprezentuesin e Gjermanisë dhe performancën e tij. Ai ka thënë se Mustafi ka treguar konsistencë këtë sezon, ndërsa ka shtuar se nganjëherë futbollistët mund të kenë probleme nëpër situata të caktuara.