Bartomeu: Dembele është më i mirë se Neymari

Bartomeu: Dembele është më i mirë se Neymari

16 April 2019 09:33

Presidenti i Barcelonës, Josep Bartomeu, ka thënë se lojtari Ousmane Dembele tashmë është më i mirë se Neymari, lojtarin që e ka zëvendësuar në Camp Nou.

Neymar ishte larguar nga Katalonja drejt Parisit më 2017 për 222 milionë euro, e Barça transferoi Dembelen nga Dortmundi për 105 milionë euro.

Bartomeu për TVE ka folur edhe për zhvillimin e Philippe Coutinhos me klubin katalonas.

“Kam shpjeguar se kemi një projekt me Dembelen dhe Coutinhon me paratë e Neymarit. Dembele tani është në nivel më të lartë se Neymari, është lojtar më i mirë dhe është adaptuar tashmë”, ka thënë Bartomeu, teksa ka lavdëruar Coutinhon e ka shtuar se presin shumë nga ai.

Bartomeu më tej ka thënë se klubi që udhëheq nuk e ka në tavolinë çështjen e blerjes së Antoine Griezmannit nga Atletico.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme