Sport

Bashkimi fiton derbin për të rritur vetëbesimin para plejofit

 

Kampioni në fuqi, Bashkimi, ka fituar derbin e fundit të stinorit të rregullt, dhe kështu në plejof do të hyjë me vetëbesim më të madh. Të dielën mbrëma në palestrën “Minatori” në Mitrovicë, Bashkimi e mposhti Trepçën vendëse me shifrat 81:77.

Ishte kjo kryendeshja e xhiros së 28-të të Superligës së Kosovës në basketboll, të fundit të pjesës së rregullt të garave. Menjëherë të martën nis plejofi me ndeshjet e fazës së parë, përkatësisht çerekfinales, shkruan sot “Koha Ditore”. Në çerekfinale Bashkimi takohet pikërisht me Trepçën, ndërsa Rahoveci me Ponte Prizrenin.