Sport

Transferimet e mëdha u përcollën me rënie edhe më të mëdha

 

Kosova pritej të përfitonte në mënyrë indirekte nga transferimi i Valon Berishës te Lazio. Lideri i mesfushës së Përfaqësueses realizoi lëvizje të karrierës verën e kaluar. Nga Salzburgu austriak kaloi për rreth 7.5 milionë euro te Lazio e Serie A të Italisë.

Kështu Kosovës iu shtua edhe një lojtar në top-ligat evropiane. Dhe me kalimin te Lazio pritjet ishin që niveli i Berishës do të rritej edhe më shumë, shkruan sot “Koha Ditore”.